Siirry sisältöön
MTvesi Rahoituswebinaari osa 1
Powered by Lyyti
Maatilan talouswebinaarit osa 5 – Markkinaosaaminen 2/2
  • 1. Tiedot
  • 2. Vahvistus
  • 3. Valmis
20:00 jäljellä vahvistaa ilmoittautuminen
Paikkojesi varaus on ehtinyt vanhentua. Paikkoja saattaa kuitenkin olla vielä vapaana

Maatilan talouswebinaarit – Markkinaosaaminen 2/2

28.9.2026 klo 13–14 | Teams

Mistä oman tilan markkinariskit syntyvät ja miten niitä voi hallita? Entä miten viljelyvalinnat, viljan myynti ja erilaiset sopimukset liittyvät maatilan markkinaosaamiseen?

Markkinaosaamisen toisessa osassa siirrytään entistä lähemmäs maatilan käytännön päätöksentekoa. Webinaarissa tarkastellaan viljakaupan toimintaa, erilaisia ostajia ja sopimusmalleja sekä sitä, miten markkinatietoa voidaan hyödyntää viljelyä ja myyntiä suunniteltaessa.

Tule hakemaan käytännön näkökulmia siihen, miten voit kehittää oman tilasi markkinaosaamista ja hallita markkinariskejä suunnitelmallisemmin.

Tilaisuus on osa Maatilan talouswebinaarit -sarjaa, jossa maatilan talousasioita käsitellään käytännönläheisesti.

 
Tilaisuuden järjestävät MTK-Satakunnan Onnistunut omistajanvaihdos -hanke ja MTK-Pirkanmaan FarmiÄlli Pro -hanke. Hankeita rahoittaa EU:n maaseuturahasto. 
 
 
 

Tähdellä (*) merkityt kentät ovat pakollisia lomakkeen täyttämiseksi.

Tapahtuman tiedot

Nimi Maatilan talouswebinaarit osa 5 – Markkinaosaaminen 2/2
Aika Maanantai 28.9.2026, 13:00–14:00
Osoite Teams
Sähköpostiosoite on virheellinen