Ulkosuomalainen vuokranantaja! Tervetuloa virtuaaliseen kabinettiin maanantaina 17.8.!
Joensuusta länteen ja Kuopiosta pohjoiseen! Suomalaisia on maailmalla yli 1,6 miljoonaa ja ulkomailla asuvia Suomen kansalaisia on noin 300.000 niin järjestäkäämme siis nyt ulkosuomalaisille jäsenillemme oma tapahtuma.
Tämä virtuaalikabinetti on suunnattu ulkosuomalaisille vuokranantajille ja asuntosijoittajille, joiden kellot ovat käännettynä läntisen pallonpuoliskon aikavyöhykkeille. Tapahtuma järjestetään maanantaina 17.8. klo 21:00 Suomen kesäaikaa UTC+3. Ilmoittaudu mukaan olet sitten Britteinsaarilla, Yhdysvalloissa tai vaikka Havaijilla.
Luvassa rentoa ja ei niin määrämuotoista keskustelua jäsenten kesken ulkosuomalaisia vuokranantajia ja asuntosijoittajia askarruttavista kysymyksistä. Millainen vuokranantaja on ulkosuomalainen vuokranantaja - Mikä heitä yhdistää? Tietoisuus suomalaisesta taustasta ja juurista sekä pyrkimys suomalaisen identiteetin säilyttämiseen sekä tarve pitää yllä yhteyksiä Suomeen?
Tapahtuman avaa ja keskustelua luotsaa aluepäällikkö Kimmo Jyrkkä.
Lainopillista neuvoa antaa edelleen yhdistyksen lakimiehet, mutta yhdessä voimme toimia vertaistukena toisillemme, jakaa vinkkejä ja kokemuksia - Vuokranantajien oivalluksia, kokemuksia ja tilanteita matkan varrelta!
Tilaisuus on vain Suomen Vuokranantajien jäsenille.
Aluepäällikkö, Pirkanmaa
Suomen Vuokranantajat ry