Siirry sisältöön
Smarter events with Lyyti
Sanomalehtisymposiumi
  • 1. Tiedot
  • 2. Vahvistus
  • 3. Valmis
20:00 jäljellä vahvistaa ilmoittautuminen
Paikkojesi varaus on ehtinyt vanhentua. Paikkoja saattaa kuitenkin olla vielä vapaana

Sanomalehtisymposiumi 30.8.2022

 
Kansalliskirjaston Sanomalehtisymposiumi järjestetään tiistaina 30.8.2022. Järjestyksessään toisen Sanomalehtisymposiumin tavoitteena on sekä esitellä Kansalliskirjaston viimeaikaista kausijulkaisuihin kohdistunutta kehitystyötä että keskustella tutkijoiden tarpeista kausijulkaisuihin ja niiden tutkimiseen liittyen.
 
Tilaisuuteen voi osallistua paikan päällä Kansalliskirjaston Auditoriossa (Yliopistonkatu 1, 2. krs) tai Zoom-etäyhteyden välityksellä.
 
Ohjelma löytyy tapahtumasivulta.
 
Pakolliset kentät on merkitty tähdellä *
Sähköpostiosoite on virheellinen Antamasi tieto löytyy jo tapahtumasta eikä sitä voida käyttää toista kertaa. Tarkista oletko jo ilmoittautunut tai saanut sähköpostitse tai tekstiviestillä henkilökohtaisen kutsun, jonka kautta ilmoittautua. Ongelmatilanteissa ota yhteyttä järjestäjään Kansalliskirjasto, maarit.koivisto@helsinki.fi.