Siirry sisältöön
Successful events with Lyyti
Polkujuoksun ohjaajakurssi 15.7.2023 Kiilopää
  • 1. Tiedot
  • 2. Vahvistus
  • 3. Valmis
40:00 jäljellä vahvistaa ilmoittautuminen
Paikkojesi varaus on ehtinyt vanhentua. Paikkoja saattaa kuitenkin olla vielä vapaana
Tapahtumassa on vielä 17 paikkaa vapaana

Tervetuloa ilmoittautumaan polkujuoksun ohjaajakurssille!

Koulutus sisältää verkkokurssin ennen lähipäivää sekä lähipäivän Kiilopäällä 15.7.2023 klo 9-17.
 
Tämä kurssi on maksuton. Jos ohjaat tai alat kurssin käytyäsi ohjaamaan Suomen Ladun jäsenyhdistyksessä, voit sopia yhdistyksen hallituksen kanssa siihen liittyvistä käytännöistä.
 
 
 

Tapahtuman tiedot

Nimi Polkujuoksun ohjaajakurssi 15.7.2023 Kiilopää
Aika Lauantai 15.7.2023, 9:00–17:00
Paikka Kiilopää
Osoite Kiilopääntie 620, 99830 Saariselkä, Kartalla
Osallistujan yhteystiedot
Sähköpostiosoite on virheellinen
'
Osallistujan kurssin lajiin liittyvät tiedot ja taidot
Muut pakolliset tiedot
*
Ohjeet osallistujalle
Pukeutuminen: Kurssilla ollaan paljon ulkona. Pukeudu aina sään ja toiminnan mukaisesti ja varaa riittävästi varavaatetta mukaan.
Muut varusteet: Osallistujalla tulee olla omat polkujuoksuun soveltuvat kengät, lämpimät juoksuvaatteet/ ulkoiluvaatteet ja juomapullo mukana. Koulutuksessa keskitytään ohjaamisen oppimiseen ja ollaan välillä paikallaan ulkona, joten peruslenkkivaatetus ei ole tarpeeksi lämmin. Tarvitset myös muistiinpanovälineet mukaan. Ota huomioon sääennuste ja mahdollinen kastuminen. 
Ilmoitus sairauksista ja rajoitteista: Osallistujan tulee ilmoittaa kouluttajalle etukäteen mahdollisista koulutuksen suorittamiseen vaikuttavista rajoitteista tai sairauksista: koulutus@suomenlatu.fi
Päihtyneenä osallistuminen: Kurssille ei voi osallistua päihtyneenä.
Pääsyvaatimukset: Osallistujalla tulee olla riittävästi kokemusta polkujuoksusta. 
llllllllllll
*
Tilastointitiedot
 
llllllllll