20:00 jäljellä vahvistaa ilmoittautuminen
Paikkojesi varaus on ehtinyt vanhentua. Paikkoja saattaa kuitenkin olla vielä vapaana
Pääkäyttäjäkoulutus asiakaspäivän yhteydessä
Wilman asiakaspäivä täydentyy asiakkaiden toivomalla pääkäyttäjäkoulutuksella!
Koulutuksessa käymme läpi Primuksen perusteita uusille pääkäyttäjille eli rekisterien toiminnallisuuksia, hakujen tekemistä ja luettelojärjestyksen hyödyntämistä Primuksen tehokäytössä. Lisäksi perehdymme lomake-editorin peruskäyttöön.
Perusopetuksen Primus-käyttäjille tarjoamme kouluastekohtaisen osion Koski-siirtoihin ja erityisesti vuosiluokkahistoria-toimintoon liittyen.
Ammatillisen koulutuksen ja lukion Primuksen osalta syvennymme eHoksiin ja Koski-siirtoihin. Koski-siirtojen osalta tarkastelemme erityisesti perustutkinnon keskiarvofunktion ja maksuttomuuden periaatteita.
Koulutuksen hintaa sisältyy kahvien lisäksi lounas.
Järjestämme koulutuksen jälkeen yhteisen päivällisen Tampere-talon ravintolassa omakustanne hintaan 60 € + alv. Päivälliselle ilmoittaudutaan koulutusilmoittautumisen yhteydessä.
Tervetuloa verkostoitumaan ja kouluttautumaan yhdessä muiden pääkäyttäjien kanssa!
Kohderyhmä: Uudet pääkäyttäjät ja hallinnon Primus-käyttäjät
Aika ja paikka: 19.11.2025 Tampere-talossa
- Aamukahvi klo 8.30
- Koulutus klo 9.00 - 15.00
- Koulutuspäivän aikana lounastauko ja iltapäiväkahvit
- Päivällinen klo 18.00 - 20.00 Tampere-talossa (lisähintaan 60 € + alv.)
Koulutuksen hinta: 199 € + alv. (sis. lounaan ja kahvitarjoilut), päivällinen 60 € + alv.
Koulutuspaikkojen määrä: 40 paikkaa
Jos koulutus on jo täyttynyt, ilmoittautumisesi jää jonoon ja saat automaattisesti sähköposti-ilmoituksen, mikäli paikkoja vapautuu. Vapautunut paikka on vahvistettava 24 tunnin kuluessa.
Osallistuminen lähikoulutukseen
Lähikoulutuspäivään sisältyy koulutuksen lisäksi lounas ja illallinen sekä aamu- ja iltapäiväkahvit . Ruoka-ainerajoitteet kysytään ilmoittautumisen yhteydessä.
Lähikoulutuspäivässä osallistujat käyttävät omia tietokoneitaan. Ethän käytä koulutuksessa iOS-käyttöjärjestelmää käyttävää konetta (Mac), sillä emme pysty varmistamaan koulutuskannan toimivuutta siinä. Koulutuksen aikana osallistujan pitää pystyä kirjautumaan oman oppilaitoksen Primukseen ja Kurreen. Koulutukseen osallistujien tulee varmistaa omalta IT-tuelta yhteyksien toimivuus.
Lähikoulutuspäivään ei sisälly majoitusta, matkoja tai pysäköintiä. Lähikoulutuksia ei tallenneta eikä niihin ole mahdollista osallistua etänä. Tampere-talon saapumisohjeet löydät täältä.
Asiakaspäivä järjestetään koulutusta seuraavana päivänä torstaina 20.11.2025. Asiakaspäivän päivittyvän tapahtumasivun ja ilmoittautumisohjeet löydät täältä.
Ilmoittautuminen koulutukseen päättyy 12.11.2025 klo 12:00. Kutsu koulutukseen lähetetään ilmoittautumisajan päätyttyä.
Massaviestinä lähetettävät sähköpostiviestit saattavat päätyä sähköpostipalvelimen asetusten perusteella roskapostikansioon, joten tarkistathan sen, jos viestejä ei löydy saapuneista. Osallistuja voi muuttaa omia tietojaan ilmoittautumisen yhteydessä saamansa linkin kautta koulutuksen loppuun mennessä. Koulutusten ilmoittautumis- ja peruutusehdot löydät täältä.
Pidätämme oikeuden muutoksiin.
Koulutusmateriaalit
Pyrimme mahdollisuuksien mukaan toimittamaan linkit koulutuksissa käytettäviin materiaaleihin ennen koulutuksen alkua.