Hoppa till innehåll
Suomeksi
Attention by Lyyti
33% Complete
Skogsnöten 2021 Uppgifter om vinnaren i skolan
  • 1. Uppgifter
  • 2. Bekräfta
  • 3. Klar
Tid kvar att slutföra registrering: 40:00 minuter
Tiden för att slutföra din registrering har gått ut. Det kan dock ännu finnas lediga platser
Bästa lärare,
 
Uppgifter om den elev som fått mest poäng i skolan och tävlingsblanketten returneras senast 5.3.2021 i elektronisk form. Till den här blanketten för kontaktuppgifter ska som bilaga bifogas vinnarens tävlingsblankett skannad som pdf-fil, antingen som en pdf-fil som innehåller fyra sidor eller som fyra pdf-filer med en sida i varje fil. Det ska gå att läsa elevens svar. Om ni inte lyckas skicka den skannade tävlingsblanketten som bilaga, kan den också skickas som bilaga till ett e-postmeddelande till adressen henna.nummela@smy.fi.
 
Om det inte är möjligt att skanna tävlingsblanketten, kan den också skickas som normalt brev till Finska Forstföreningen, Henna Nummela, Salomonsgatan 17 A, 00100 Helsingfors.
 
Tilläggsinformation martin.antell@smy.fi
 
 
UPPGIFTER OM LÄRAREN OCH SKOLAN
E-postadressen är felaktig
VINNAREN I SKOGSNÖTEN
Direktiv för hur poängen anges: avrunda poäng till närmaste heltal, halva poäng uppåt. På Forstföreningen kontrolleras poängsättningen av elevernas svar på nytt.
_______________
Bifoga skolans bästas tävlingsblankett som en eller flera filer här nedan.
_______________
 
UTLOTTNING AV SOMMARJOBB I JUNI
 
I utlottningen av sommarjobb kan en elev från skolan delta, antingen vinnaren i Skogsnöten eller någon annan elev som klarat sig bra i Skogsnöten och är motiverad. Sommarjobbet är vanligtvis för en två veckors period i början av juni om inte eleven och arbetsgivaren kommer överens om annat.
Följande uppgifter behövs för utlottningen:
Uppgifterna används endast för arrangemangen av Skogsnöten 2021.