Siirry sisältöön
Powered by Lyyti
MyyntiKollektiivin Aamupalsu 20.8.2025: Käytännön vinkkejä tekoälyagenttien käyttöön myynnissä
  • 1. Tiedot
  • 2. Vahvistus
  • 3. Valmis
20:00 jäljellä vahvistaa ilmoittautuminen
Paikkojesi varaus on ehtinyt vanhentua. Paikkoja saattaa kuitenkin olla vielä vapaana
MyyntiKollektiivin Aamupalsu keskiviikkona 20.8.2025 klo 8.30–9.00

Agenda: Käytännön vinkkejä tekoälyagenttien käyttöön myynnissä
Aamupalsussa mukana Mikko Honkanen (Vainu)

Tekoälyagenteista on paljon puhetta, mutta vielä vähän tekoja. Myyjän arjessa tekoäly voi olla hiljainen apuri, agentti, joka nopeuttaa ja helpottaa arjen rutiineja ja tehostaa asiakaskohtaamisia.
 
Tässä MyyntiKollektiivin Aamupalsussa on jaossa konkreettisia ja helposti myynnin arkeen vietäviä AI-agenttien käyttövinkkejä. Pääset oppimaan, kuinka voit tekoälyavusteisesti muun muassa prospektoida, personoida viestejä ja esityksiä, valmistella tapaamisia, tehdä kilpailija-analyysiä ja tallentaa myyntipalsuista tietoja CRM:ään. 
 
Aamupalsun vieraaksi saapuva Mikko Honkanen (Vainu) heittää toiveen kaikille myyjille: älä enää hyppää palaveriin kylmiltään. Tekoälyn avulla valmistaudut palaveriin ja tarjoat asiakkaallesi personoidun kokemuksen helpommin kuin koskaan. Mikko on luvannut lisäksi jakaa 10 kohdan vinkkilistan tekoälyn käyttöön myynnissä.
 
Puolituntisen aikana keskustellaan ainakin näistä teemoista: 
  • Mihin kaikkeen myyjän kannattaa käyttää tekoälyä?
  • Miten tekoäly auttaa personoinnissa ja asiakasviestinnässä?
  • Kuinka käytät tekoälyä avuksi prospektoinnissa?
  • Miten tuon AI-agentit osaksi myyntitiimin arkea?
  • Voiko tekoäly helpottaa myös myynnin johtamista?
Olitpa myyjä, myynnin vetäjä tai kaupallisen tiimin jäsen, saat tästä Aamupalsusta käytännön esimerkkejä ja ideoita, joilla teet tekoälystä työkaverin jo heti huomenna.

Ilmoittaudu heti mukaan MyyntiKollektiivin Aamupalsuun, joka on virtuaalinen tiedonvaihtopaikka myynnin ammattilaisille!
Lue lisää MyyntiKollektiivista täältä.

MyyntiKollektiivin Aamupalsuun kannattaa ilmoittautua mukaan vaikka kalenterissa olisi jo muuta: toimitamme Aamupalsun tallenteen kaikille ilmoittautuneille.

 

Tapahtuman tiedot

Nimi MyyntiKollektiivin Aamupalsu 20.8.2025: Käytännön vinkkejä tekoälyagenttien käyttöön myynnissä
Aika Keskiviikko 20.8.2025, 8:30–9:00
Osoite TwentyThree
Sähköpostiosoite on virheellinen
Vinkkaamme, että MyyntiKollektiivin someryhmissä voit seurata alan keskustelua ja jakaa vaikka myynnin opinnäytetyöhön liittyvän kyselyn. Jos et vielä kuulu someyhteisöömme, liity mukaan Facebook-ryhmään tai Linkedin-ryhmään – tai vaikka molempiin!
Vinkkaamme, että MyyntiKollektiivin Facebook-ryhmässä ilmoitetaan paljon alan vapaista työpaikoista. Jos et vielä kuulu Facebook-ryhmäämme, liity mukaan! 

 

Huomioithan seuraavan ilmoittautuessasi:

Ilmoittautumalla hyväksyt, että yhteystietosi voidaan luovuttaa kyseisen MyyntiKollektiivin Aamupalsu-tilaisuuden kumppanille, eli vieraallemme, sekä pääkumppanillemme MMA:lle.

Saat myös jatkossa kutsut tuleviin MyyntiKollektiivin Aamupalsuihin.