Siirry sisältöön
Powered by Lyyti
MyyntiKollektiivin Aamupalsu 4.2.2026: Miten myyt koko ostoryhmälle, vaikka tapaat vain yhden?
  • 1. Tiedot
  • 2. Vahvistus
  • 3. Valmis
20:00 jäljellä vahvistaa ilmoittautuminen
Paikkojesi varaus on ehtinyt vanhentua. Paikkoja saattaa kuitenkin olla vielä vapaana
MyyntiKollektiivin Aamupalsu keskiviikkona 4.2.2026 klo 8.30–9.00

Miten myyt koko ostoryhmälle, vaikka tapaat vain yhden?
Aamupalsussa mukana Esa-Matti Karine (Noux Digital)

Palaveri meni hyvin. Asiakas oli vakuuttunut ja lupasi palata asiaan. Viikko meni, toinen meni. Sitten sähköposti: "Päädyimme tällä kertaa toiseen ratkaisuun."
 
B2B-ostoryhmät kasvavat ja samaan aikaan myyjän aika asiakkaan kanssa vähenee. Tapaat yhden ihmisen, mutta päätöksen tekee viisi muuta, joita et koskaan pääse tapaamaan. Miten saat heidät innostumaan ja muistamaan juuri sinut, kun päätös tehdään?
 
Tässä MyyntiKollektiivin Aamupalsussa vieraamme Esa-Matti Karine (Noux Digital) pureutuu siihen, miten B2B-myyjä voi vaikuttaa koko ostajaryhmään, vaikka kohtaamisia on vähän ja aika ostajien kanssa on rajallista. 
 
Puolituntisen aikana keskustellaan ainakin näistä teemoista: 
  • Miten saat näkyvyyden siihen, mitä tarjouksille tapahtuu asiakkaan päässä?
  • Miten tavoitat ja vakuutat ostoryhmän jäsenet, joita et koskaan tapaa?
  • Miten myyntihuone auttaa hallitsemaan monivaiheisia B2B-myyntiprosesseja tehokkaammin?
  • Miten myyntihuone tukee myyntijohtoa myynnin ennustettavuudessa ja pipelinen hallinnassa?
Tämä Aamupalsu on tärkeä kaikille myyntijohtajille, myynnin kehittäjille ja B2B-myyjille, sekä myynnistä kiinnostuneille. Toivottavasti nähdään linjoilla!

  • Ilmoittaudu heti mukaan MyyntiKollektiivin Aamupalsuun, joka on virtuaalinen tiedonvaihtopaikka myynnin ammattilaisille:
  • MyyntiKollektiivin Aamupalsuun kannattaa ilmoittautua mukaan vaikka kalenterissa olisi jo muuta: toimitamme Aamupalsun tallenteen kaikille ilmoittautuneille.
 

Tähdellä (*) merkityt kentät ovat pakollisia lomakkeen täyttämiseksi.

Tapahtuman tiedot

Nimi MyyntiKollektiivin Aamupalsu 4.2.2026: Miten myyt koko ostoryhmälle, vaikka tapaat vain yhden?
Aika Keskiviikko 4.2.2026, 8:30–9:00
Osoite TwentyThree -webinaarialusta
Osallistutko *
Sähköpostiosoite on virheellinen
Oletko tällä hetkellä työelämässä? *
Vinkkaamme, että MyyntiKollektiivin someryhmissä voit seurata alan keskustelua ja jakaa vaikka myynnin opinnäytetyöhön liittyvän kyselyn. Jos et vielä kuulu someyhteisöömme, liity mukaan Facebook-ryhmään tai Linkedin-ryhmään – tai vaikka molempiin!
Vinkkaamme, että MyyntiKollektiivin Facebook-ryhmässä ilmoitetaan paljon alan vapaista työpaikoista. Jos et vielä kuulu Facebook-ryhmäämme, liity mukaan! 

 
Vaikuta Aamupalsun sisältöön:

 
Liityn samalla MyyntiKollektiivin uutiskirjeen tilaajaksi, jotta pysyn tietoisena myös tulevista tilaisuuksista ja myynnin sisällöistä. (Tutustu tietosuojaselosteeseen täällä.)

 
Saamme jatkuvasti toiveita järjestää tilaisuuksia ympäri Suomea. Mihin sinä toivoisit MyyntiKollektiivin livetilaisuutta?
Haluaisin saada kutsun MyyntiKollektiivin livetilaisuuteen:

Huomioithan seuraavan ilmoittautuessasi:

Ilmoittautumalla hyväksyt, että yhteystietosi voidaan luovuttaa kyseisen MyyntiKollektiivin Aamupalsu-tilaisuuden kumppaneille. Saat myös jatkossa kutsut tuleviin MyyntiKollektiivin Aamupalsuihin. Vinkkaamme sinulle mahdollisesti myös muista samankaltaisia aiheita käsittelevistä tilaisuuksistamme.