Siirry sisältöön
Sometrendit markkinoinnissa

Sometrendit markkinoinnissa

Keskiviikko 12.4. klo 10−11
Webinaari 

Mitä markkinoinnin pitää tietää sosiaalisesta mediasta juuri nyt – mitkä alustat trendaavat, missä pöhistään, mistä kuhistaan? Tuleeko tekoäly someen ja entä vastuullisuus – miten se näkyy somessa? Entä vaikuttajien rooli?

Opi uusimmat sometrendit!

Tässä webinaarissa käsittelemme somekanavatrendejä seuraavista näkökulmista:

  • Somen Hot ja Not: mikä on nosteessa, mikä laskussa?
  • TikTokin uudet toiminnallisuudet ja myyntiä tukevat mahdollisuudet: meillä ja ‘bubbling under’ maailmalla
  • lyhytvideoiden monikanavainen hyödyntäminen
  • some vastuullisuusviestinnän tukena
  • tekoälyn mahdollisuudet somesisällöntuottajalle
  • vaikuttajamarkkinoinnin hyödyntäminen osana somestrategiaa

Kouluttajamme

Sanna Suonpää
PING Helsingin sisältö- ja markkinointijohtaja, senior strategi

Sanna Suonpää on markkinoinnin ja viestinnän moniosaaja, jolla on lähes 30 vuoden kokemus alalta pöydän kummaltakin puolelta. Sanna on toiminut markkinoinnin johtotehtävissä, luovana konseptoijana ja sisällöntuottajana. Nykyisessä tehtävässään hän vastaa PING Helsingin markkinoinnista ja mediasuhteista sekä toimii senior strategina some- ja vaikuttajamarkkinointiasiakkuuksissa. Sanna ylläpitää someosaamistaan myös vapaa-ajallaan: hän on tuottanut jo yli kymmenen vuoden ajan käsityöaiheisia sisältöjä Kototeko-kanavilleen.

Koulutuksen järjestää Marketing Finland.


    Ilmoittaudu viimeistään 7.4.

    Huomioithan, että tapahtumien osallistumislinkit ovat henkilökohtaisia. Tarjoamme ilmaisen osallistumisen tähän koulutukseen vain MMA:n jäsenille. 

    Etkö ole jäsen? Liity nyt ja tule mukaan omiesi joukkoon!

    Kaikki Marketing Finlandin koulutukset tallennetaan digitaaliselle oppimisalustalle, jossa voit katsoa tallenteen jälkikäteen.

    Ilmoittautumisesi on aina sitova. Äkillisen esteen sattuessa muistathan perua osallistumisesi. Peruuttamattomista poissaoloista veloitamme sinulta 30 euron maksun.